Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Z czego budować? - prośba o opinie

Blog:  puchatek2g
Data dodania: 2010-01-19
wyślij wiadomość

Witam,

Zwracam się do Was z prośba o opinię i podzielenie się swoimi doświadczeniami odnośnie materiału na ściany zewnętrzne.

Od dwóch dni siedze i nic tylk czytam o pustakach:) Wolałem moj stan niewiedzy sprzed dwóch dni, miałem mniejszy metlik w głowie. Więc tak... zdecydowałem się (chyba) na ceramikę, chyba przekonał mnie argument o własciwościach tego materiału. Jednak zaglebiając się w temat nie wiedziałem że jest tyle producentów. Wczesniej myslałem glównie o Porothermie a tu jeszcze Poroton, Max itp. kto to przechodził to pewnie wie.

Moje podstawowe pytanie, co wybrac? Wiem juz że lepiej zainwestować w grubsze ocieplenie niż szerszy pustak, więc napeno to bedzie 25 ewentualnie 24 w zalezności od producenta. Ze względu na łatwośc budowania musi to być P+W. Ceny w zasadzie sa podobne, chociaz najdrożej chyba wypada Porotherm. Czy jest sens płacic za Porotherm czy może lepiej tańszy Poroton a moze cos jeszcze innego? Jakie sa Wasze doświadczenia i opinie? Na co zwracać uwagę? Prosze o pomoc.

 

1Komentarze
gosc
Data dodania: 2010-01-19 13:24:22
a BK ???
Cześć A czemu odrzuciłeś beton komórkowy ???? Ja mam w planach ytonga lub solbeta 24 cm na klej plus 20 cm styropianu na ściany . Zastanawiam się jeszcze nad silikatami - chciałbym je zastosować jako wewnętrzne nośne i działowe ( super akumuluja ciepło ) i ewentualnie po konsultacji jako zewnętrzne ( minus - kiepska izolacja termo, ciężar, plus - niska nasiąkliwość wody i spora okumulacja ciepła przy dobrej izolacje zewn, naturalne składniki, mikroklimat . Ale wybór nalezy do Ciebie :) aha - jako pierwszą warstwę scian planuje pustaki isomuru lub taniej zdecydowanie pustaki keramzytowe - likwidacja mostka termicznego :) Pozdrawiam i zyczę samych trafnych wyborów :) norbiwolow - koralgol2 :)
odpowiedz

Zmiany w projekcie

Blog:  puchatek2g
Data dodania: 2010-01-14
wyślij wiadomość

Jeśli chodzi o zmiany w naszym Puchatku to im dłużej o nich myślelismy to wracalismy do wersji podstawowej. Zmiany właściwie ograniczaja się do wyprostowania okien (bez łuków) i wstawienia drzwi wyjściowych w kotłowni. Myslimy równiez o odsunięciu kolumn przy wejściu od ściany bo w projekcie ą oddalone o ok 15 cm od ściany. Ja bym nie zmieniał ale żona sie upiera:) Zastanawiam się również na filarem w rogu salonu ale chyba wybiorę opcję przygotowania aby mozna było go usunąć. Jest to element konstrukcyjny podtrzymujący strop więc wymaga troche zmian.

Obecnie jesteśmy na etapie papierologii przed uzyskaniem pozwolenia na budowę. Do końca miesiąca powinnismy wystapic o pozwolenia na budowę. Swoją drogą ile kosztowała Was adaptacja projektu i przygotowanie projektu do pozwolenia na budowę? U nas projektant  zawołał 2500 zł co przy minimalnych zmianach w projekcie chyba nie jest mało.

4Komentarze
Data dodania: 2010-01-14 17:00:47
Witam.My za calosc zaplacilismy 5180 zl.Calosc to projekt z dodatkami typu:pakiet energooszczedny,DGP,projekt wentylacji mechanicznej i tablica na budowe.Zlikwidowalismy tylko wykusz w jadalni i okna w garazu-pseudo adaptacja.W tej kwocie zawarta jest tez cala masa innych wnioskow o przylacza i pozwolenie na budowe.To byla jedna wizyta u architekta,podpisanie wiekszosci dokumentow in blanco i odbior pozwolenia po dwoch miesiacach.My mamy na budowe 400 km wiec to byla opcja.Nie wiem czy to pomoze,wiadomo ceny sa rozne(projekt kupiony w Myslenicach).Pozdrawiam.
odpowiedz
anatol  
Data dodania: 2010-02-01 19:11:05
...
Witam!My również wybraliśmy projekt puchatek2g po dlugich przejściach. Mieliśmy wybrany już projekt koralgola II ale salon wydawał nam sie za wąski i zaczelismy szukać innych projektów byliśmy nawet juz u architekta i podpisaliśmy umowe na inny projekt z którego nie do końca bylismy zadowoleni. Wróciliśmy do domu i moja żonka zaczeła szperać w internecie i znalazła puchatka 2G który pasował nam niemalże idealnie więc szybki tel do architekta i prośba o zmiane projektu. Także po przebojach mamy już swój projekt puchatek 2G.Zrobiliśmy kilka zmian:wyprostowaliśmy okna dodalismy prostokątny wykusz pod balkonem i drzwi w pom.gospodarczym aha i usuneliśmy 3 komin w garderobie na dole. Za te zmiany i adaptacje zapłaciliśmy 1000zł więc z projektem wyniosło nas 3200zł. Bardzo się cieszymy że ktoś założył bloga.Mam pytanie kiedy zamiezasz budować?
odpowiedz
gosc
Data dodania: 2010-02-01 19:43:44
odp
Witaj anatol. Widzę, że mieliśmy podobne przejścia:) jeśli chodzi o projekty. Koralgol jest super ale Puchatek jeszcze lepszy. Mieliśmy podobne odczucia co do salonu. Jeśli chodzi o zmiany to wszystko poza wykuszem mam to samo, tylko że chyba zapłaciłem za to więcej. Fajnie że ktoś już tez ma kupiony ten projekt, możemy się wymieniać spostrzeżeniami. Obecnie oczekuje na pozwolenie więc jak tylko będzie to chciałbym jeszcze przed świętami ruszyć, o ile oczywiście pogoda pozwoli. Jestem na etapie zakupu materiałów. Dziwne ożywienie następuje, ceny materiałów idą w górę więc dlatego kupujemy.
odpowiedz
anatol  
Data dodania: 2010-02-01 20:06:40
odp
My też złożyliśmy dokumenty o pozwolenie na budowę jak tylko je dostaniemy o chcemy pojeździć i po pytać sie ile wezmą za wybudowanie stanu surowego zamknietego.u nas co prawda jeszcze nie wiemy kiedy zaczniemy budowe jest to związane ze sprzedaża mieszkania ale mam nadzieje że jakoś pójdzie.kurcze to mnie troche zmartwiłeś że ceny ida do góry to bardzo nie dobrze.a orientowałeś sie może ile wyjdzie budowa naszego domku?
odpowiedz
puchatek2g
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 52984
Komentarzy: 75
Obserwują: 11
On-line: 9
Wpisów: 15 Galeria zdjęć: 37
Projekt PUCHATEK 2G
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Małopolska
ETAP BUDOWY - II - Parter
ARCHIWUM WPISÓW
2011 maj
2011 kwiecień
2011 luty
2010 grudzień
2010 październik
2010 wrzesień
2010 maj
2010 kwiecień
2010 marzec
2010 luty
2010 styczeń
2009 grudzień

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik